Tanatopraktyk::Tanatopraksja::Toaleta Pośmiertna
Strona Główna Tanatopraksja Forum Linki Kategorie Newsów CENNIK Październik 22 2017 23:05:23
Nawigacja
Strona Główna
Tanatopraksja
FAQ
Forum
Linki
Kategorie Newsów
Kontakt
Szukaj
Galeria


Identyfikacja Zwłok
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 42
Najnowszy Użytkownik: DeLesa2412
Artykuły
Zabiegi
Kosmetyka
Strupieszczenie
Identyfikacja zwłok
CENNIK USŁUG
Cennik usług do pobrania. Zapraszam!
Witamy
Witaj na mojej stronie internetowej. Strona poświęcona jest Tanatopraksji oraz usługom związanych z profesjonalnym przygotowaniem zmarłych do pochówku. W ofercie dostępne są także profesjonalne kosmetyki oraz sprzęt znanych zagranicznych firm!! Zapraszam do współpracy!! Forum na naszej stronie pomoże i doradzi co zrobić w sytuacjach trudnych. Ciekawe tematy rozmów pomogą rozwiać dużo stereotypów oraz odpowiedzieć na najbardziej nurtujące pytania.
ZAREJESTRUJ SIĘ
TANATOPRAKTYK – charakterystyka profesji
Serdecznie zapraszam do przeczytania artykułu dotyczącego Tanatopraktyki w Polsce. Więcej szczegółów w zakładce CZYTAJ WIĘCEJ.....
  Dodane przez Administrator dnia czerwiec 26 2011 20:29:16 Czytaj więcej ˇ 1 Komentarzy ˇ 11344 Czytań Drukuj 
REKLAMA
  Dodane przez Administrator dnia lipiec 24 2011 16:03:38 1 Komentarzy ˇ 926 Czytań Drukuj 
Tanatopraktyka - stosowne uprawnienia oraz nabyte umiejetności.
Ponieważ wiele Domów Pogrzebowych oraz klientów prywatnych prosi mnie o stosowne dokumenty do wykonywanych czynności, chciałbym udokumentować fakt, że jestem TANATOPRAKTYKIEM i pozwole sobie rozwinąć szerzej czym się zajmuję oraz jakie zabiegi wykonuję. Tanatopraktyk jest osobą zajmującą się przygotowaniem zmarłych do pochówku. W mojej godności leży jak najlepsze przygotowanie zwłok do ostatniej drogi uwzględniając całkowite poszanowanie ludzkiej godności. Od ponad roku zajmuję się takimi czynnościami jak: przygotowanie zwłok, kosmetyka pośmiertna, konserwacja czy wstępna rekonstrukcja powypadkowa denata. Ponadto do moich obowiązków należy: ubieranie zwłok, dezynfekcja zwłok, kosmetyka oraz wizaż pośmiertny, pielęgnacja zwłok, toaleta pośmiertna, rekonstrukcja zwłok wraz z uzupełnieniem wszelkich ubytków w ciele, na skórze oraz kostnych, eksponowanie zmarłego w kaplicy, czasowa konserwacja, czyli pozbawianie ciała gazów oraz płynów limfatycznych powstałych z powodu niekorzystnego przebywania zwłok po zgonie, przy dalekiej podróży lub długiemu przechowywaniu w chłodni. Znajomość przepisów oraz praca z najlepszymi specjalistami w dziedzinie medycyny sądowej oraz patologii pozwala na otwarte praktyki dla Zakładów Pogrzebowych oraz kostnic. Dysponuję profesjonalnym sprzętem do kosmetyki oraz wizażu zwłok. Wszelkie informacje znajdą Państwo na stronie http://tanatopraktor.com.pl, bądż całodobowo pod numerem +48518700084.
  Dodane przez Administrator dnia maj 17 2011 21:29:09 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 966 Czytań Drukuj 
Grabarze skakali nad trumną. "Widocznie trzeba było"
Matka została pochowana w części katolickiej, gdzie spoczywa jej mąż. Grób jest dwupoziomowy. - W administracji cmentarza zapłaciłam 1440 zł opłaty i 900 zł za przygotowanie miejsca pochówku - opowiada pani Ewa. - Chciałam zlecić to znajomemu kamieniarzowi, ale usłyszałam, że cmentarz ma swoją ekipę. Co było robić, zgodziłam się.

Problemy zaczęły się, gdy trumna spoczęła w ziemi. Płyty, którymi miała być przykryta, nie pasowały do wnęki. Po kilku minutach przymiarek grabarze weszli na nie i zaczęli skakać. - Myślałam, że mi serce pęknie. Tam pod nimi było ciało mojej matki. Płyty mogły w każdej chwili pęknąć. - opowiada. Mimo wysiłków grabarzy płyt nie udało się dopasować. Postanowili zamurować je pod kątem. - Przestali dopiero po naszej interwencji. Bo przecież nie dałoby się tego poprawić - relacjonuje pani Ewa.

Gdy przyszło do układania wiązanek, rodzina zmarłej przeżyła kolejny szok. Pracownicy cmentarza wrzucili je do grobu, który nie był jeszcze przykryty płytą. - Tego już było za wiele. Roztrzęsiona zapowiedziałam, że tak tego nie zostawię - dodaje.

Córka zmarłej przez cały wieczór odbierała telefony od zniesmaczonej całą sytuacją rodziny. - Specjalnie na pogrzeb przyjechała do nas rodzina z Włoch. Włosi pytali, czy u nas zawsze skacze się po grobach. Wstyd mi było - mówi pani Ewa.

Następnego dnia udaliśmy się na cmentarz wraz z rodziną pani Ewy. W drodze do administracji spotkaliśmy brygadzistę grabarzy. - Już wszystko poprawione. Proszę się nie denerwować - powiedział. A czy to normalne, że pracownicy skaczą po płytach nagrobnych? - Dobrze, że skakali. Widocznie tak trzeba było - odpowiedział.

Krzysztof Chleba, kierownik cmentarza, nie był równie pewny, czy skakanie rzeczywiście jest najlepszą metodą na dopasowanie płyt. - Wypada mi tylko przeprosić za pracowników. Odbędę z nimi rozmowę dyscyplinującą - zapewnił.


Źródło: Gazeta Wyborcza Łódź
  Dodane przez Administrator dnia maj 14 2011 20:00:01 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1073 Czytań Drukuj 
„...dlatego stosujmy tanatopraksję i tanatokosmetykę(...)!”
Chciałbym podzielić się pewną uwagą a raczej kwestią. Miałem ostatnio przyjemność uczestniczyć w kolejnej ceremonii pogrzebowej, gdzie rodzina nie życzyła sobie żadnego makijażu czy innych zabiegów jakie stosuję się w celu odpowiedniego przygotowania zmarłego do pogrzebu. Nie byłbym tym faktem jakoś wielce przejęty, bo pewna cześć rodzin nie zgadza się na jakiekolwiek zabiegi poza ubraniem ciała, lecz był to pogrzeb bliskiej osoby z mojej rodziny. Zostałem poinformowany o tym fakcie praktycznie w ostatnim momencie, lecz i tak zaproponowałem po chwili profesjonalne przygotowanie ciała do pochówku. Niestety, nie mogłem przygotować zwłok, ponieważ osoba zmarła była innej religii niż chrześcijańskiej i nie życzono sobie żadnych zabiegów. Po przyjściu do kaplicy pogrzebowej (jeszcze jak się okazało do zaprzyjaźnionego domu pogrzebowego), ujrzałem otwartą trumnę. Zapamiętałem zmarłą osobę w trochę inny sposób. Fakt, że była po ciężkiej chorobie i ciało trochę zeszczuplało, lecz najgorszą zgrozą było przygotowanie tej osoby do pogrzebu. Wiadomo, że ze względów takich jak w tym przypadku wyznanie religijne, bądź też ostatnia wola zmarłego, usprawiedliwiała tak a nie inaczej przygotowanie zmarłego. Jednak myślę, iż lekki makijaż, odpowiednie zamknięcie ust i oczu, z całą pewnością inaczej wpłynąłby na uczestników ceremonii i w dużej mierze na cały przebieg pogrzebu. Dlatego stosujemy tanatopraksję i tanatokosmetykę, aby ciało zmarłej osoby było z całą godnością i estetyką przygotowane w ostatnia drogę. Nie mówimy tutaj o jakiś strasznych zabiegach, czy nie wiadomo o czym. Można tak przygotować zwłoki, aby wyglądały estetycznie bez wielkich dziwactw. Wystarczy mycie, ubiór, zamkniecie oczu, ust, odpowiednie zabezpieczenie ciała czy w jakiś specjalnych przypadkach rekonstrukcja. Są to czynności, które w zupełności pomogą wyeksponować zmarłego. Oczywiście na specjalne życzenie można poprosić o specjalny wizaż czy kosmetykę, lecz to już zależy od woli i rodziny zmarłego. Myślę, że warto korzystać z tanatopraksji, ze względu, że większość zabiegów nie ingeruje w ciało zmarłego, są tanie a z całą pewnością pozostawią schludne i estetyczne wspomnienia podczas ostatniego pożegnania. Większość informacji znajdziemy w każdym zakładzie, czy domu pogrzebowym.
  Dodane przez Administrator dnia kwiecień 11 2011 20:22:05 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1060 Czytań Drukuj 
Tanatopraktyk Sokołów Podlaski woj. mazowieckie.
  Dodane przez Administrator dnia marzec 26 2011 10:05:23 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1049 Czytań Drukuj 
Jak ludzie postrzegają śmierć w dzisiejszych czasach?
Wielu ludzi odnosi się do niej w różny sposób. Jedni wcale się tym nie przejmują, jeszcze inni bardzo się boją przejścia na „tamten świat”. Czy „tamten świat” w ogóle istnieje?

Od zarania dziejów człowieczeństwo zastanawia się nad tym. Niektórzy próbują wywoływać duchy zmarłych przodków różnymi sposobami (seanse spirytystyczne, tabliczka OuiJa, itd.), żeby upewnić się w swoim twierdzeniu.

Myślę, że najgorszą śmiercią jest nagła śmierć lub śmierć w samotności. Przy pierwszym przypadku ludzie odchodzą, pozostawiając wszystko nieskończone, niezałatwione. W dzisiejszych czasach coraz popularniejsze staje się spisywanie testamentów „na wszelki wypadek”. Śmierć w samotności wiąże się z zapomnieniem osoby umierającej. Starsi ludzie często umierają samotnie w hospicjach. Ludzie często nie mogą się pogodzić z odejściem bliskiej im osoby.  Popadają w depresję, tracą kontakt z innymi, zamykają się na otaczający ich świat. Największym paradoksem śmierci jest chyba to, że każdego czeka śmierć, a strata kogoś bliskiego jest normalnym biegiem wydarzeń, lecz i tak ludzie nie mogą w to uwierzyć. Wobec śmierci każdy jest równy. Mówi się, że żyjemy po to, aby umrzeć.

Trzeba pogodzić się z tym, że kiedyś będzie trzeba zostawić wszystko i odejść. Jedynym wyjątkiem od tego twierdzenia jest to, że w czasie naszego życia nastąpi Paruzja, ale raczej na to się nie zanosi.

W dzisiejszych czasach wielu ludzi chciałoby poznać datę swojej śmierci. Zdążyliby wtedy pozałatwiać wszystkie sprawy, pożegnać się z rodziną i znajomymi itd. Wcale się im nie dziwię, bo sam chciałbym datę swojej śmierci znać. Nie wiem, czy nadejdzie jutro, czy za kilkanaście czy kilkadziesiąt lat, dlatego staram się żyć w myśl reguły „żyj tak, aby dzisiejszy dzień miał być twoim ostatnim”.

Nie oznacza to, że codziennie mam się ze wszystkimi żegnać i chodzić w żałobie z przekonaniem, że jutro mogę umrzeć i na wszelki wypadek chcę mieć ze wszystkimi dobre stosunki przed śmiercią. Reguła sugeruje, aby codziennie korzystać z życia jak najwięcej. Kolejną sentencją nasuwającą mi się na myśl przy pisaniu tego jest „Carpe diem”, czyli „chwytaj dzień”.
  Dodane przez Administrator dnia luty 23 2011 20:44:02 Czytaj więcej ˇ 3 Komentarzy ˇ 1281 Czytań Drukuj 
Czy wiesz, że...
... w krajach islamskich zmarłego należy pochować do 24 godzin od śmierci. Trzeba to zrobić, by jego dusza nie utknęła w ciele. Dlatego zazwyczaj nie wykonuje się tu sekcji zwłok i chowa zmarłych w miejscu, w którym odeszli.

...w ubiegłym roku w USA w zatoce Biscayne niedaleko Miami otwarty został "cmentarz Neptuna”. Jest to podwodna nekropolia założona w otwartym morzu. "Nagrobek” na tym cmentarzu kosztuje od tysiąca do kilku tysięcy dolarów. Prochy skremowanego zmarłego zatapia się w specjalnym betonie odpornym na działanie wody. Masie nadaje się kształt np. muszli, kwiatu, kolumny czy lwa i zatapia. Cmentarz można odwiedzać nurkując. Palenia zniczy się tu jednak nie praktykuje.

... niektóre plemiona z Papui Nowej Gwinei ciała zmarłych układają na parasolowatych drzewach.
Kultywowaniu tej tradycji omal nie stanęła na przeszkodzie cywilizacja. Okazało się bowiem, że w zatłoczonym Bombaju jest coraz mniej sępów.
- Dlatego podobno wymyślone zostało specjalne szkło powiększające, które skupia promienie słoneczne i kieruje je na zmarłego - Ma to przyspieszać proces rozkładu i powodować, że ciałem zajmie się też inne ptactwo, nie tylko sępy.
  Dodane przez Administrator dnia luty 23 2011 20:02:50 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 915 Czytań Drukuj 
Zaoszczedzić na nieboszczykach.
Po totalnej krytyce reformy OFE, Balcerowicz domaga się bardziej zdecydowanych działań w sprawie prywatyzacji i dalszego cięcia wydatków. Jego zdaniem, tylko tak można uzdrowić finanse państwa. Balcerowicz w ten sposób odniósł się do słów premiera, który publicznie powiedział, że jeżeli nie będzie reformy OFE, to minister finansów sięgnie głębiej do kieszeni obywateli. Takie stawianie sprawy nie podoba się Leszkowi Balcerowiczowi. W Radiu Zet zwrócił uwagę, że zamiast sięgać po miliardy przyszłych emerytów, warto bardziej skupić się chociażby na prywatyzacji. Jego zdaniem, dodanie kilku dużych prywatyzacji i tak wielu przedsiębiorstwom "wyjdzie na zdrowie ".Ważnym punktem powinno być także dalsze obniżenie zasiłku pogrzebowego (od marca jego wysokość zmniejszy się z prawie 6400 zł do 4000 zł). Urzędnicy szacują, że budżet zaoszczędzi na tym 860 mln zł.Ale to Balcerowiczowi nie wystarczy. Profesor podaje przykłady europejskich państw, gdzie zasiłek jest o wiele niższy lub nie ma go wcale.W Belgii wynosi 600 złotych, na Słowacji 320, a w Niemczech, we Włoszech, Norwegii, Szwecji – zero, no więc czy to jest obniżenie do i tak niebotycznej wysokości jest jakimś strasznym cięciem? - pyta w Radiu Zet ekonomista. Podkreśla, że kolejnym punktem do natychmiastowej zmiany są zasiłki chorobowe. - U nas funkcjonariusze mundurowi mają sto procent . To przecież demoralizuje, bo im się opłaca chorować - zaznacza. Ekonomista domaga się również podniesienia wieku emerytalnego. Zwraca uwagę, że niezbędne reformy w tym zakresie ma już za sobą wiele krajów Unii Europejskiej.
  Dodane przez Administrator dnia luty 10 2011 21:39:18 Czytaj więcej ˇ 5 Komentarzy ˇ 1660 Czytań Drukuj 
V-TWIN-90 SPRZATANIE MIEJSC ŚMIERCI

Sprzatanie, dezynfekcja, czyszczenie po zmarłym, zgonie, samogójstwie, zabójstwie, sprzątanie, dezynfekcja pomieszczeń w których znaleziono zwłoki po czasie w stanie rozkładu oraz doszło do zdarzeń, Zgon naturalny, Samobójstwo, Morderstwo i usiłowania, Wypadki komunikacyjne, losowe itp.

Miejsce zbrodni, samobójstw itp. to mocno skażone,niebezpieczne i specyficzne środowisko pracy. Aby wykonać zadanie prawidłowo i skutecznie trzeba posiadać umiejętności, doświadczenie i wiedzę w danym temacie. W dziedzinie sprzątanie zajmujemy się tylko tym zagadnieniem. Po wykonaniu zadania pomieszczenie jest bezpieczne, wolne od patogenów, uciążliwego fetoru oraz śladów po w/w zdarzeniach.

Gwarantujemy 100% skuteczność.

Niestety życie ma też te drugie ciemne oblicze. W takich sytuacjach jesteśmy do dyspozycji. Oferta kierowana jest do Osób prywatnych, Firm Hotelarskich, Spódzielni Mieszkaniowych zarządzającymi zasobami mieszkaniowymi. Teren działania cały Kraj.

Gotowi do wyjazdu 24h. Odległość do zlecenia dla nas nie jest problemem wsiadamy i pędzimy.

Tel. 24h: Justyna 605907004, Dariusz 605140004.

http://sprzataniepozmarlym.pl


Cena usługi do uzgodnienia z powodu kilku czynników. Wystawiamy rachunki.

V-TWIN-90
Dariusz i Justyna Paliwoda
44-240 Żory
tel. 24h: 605140004 lub 605907004
  Dodane przez Administrator dnia styczeń 21 2011 16:56:34 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 1021 Czytań Drukuj 
Współpracują z nami!
Serdecznie zapraszam Państwa do współpracy polegającej na dodaniu swojej firmy/usług związanych z branżą funeralną na stronie internetowej poświęconej tanatopraksji oraz ogólnej tematyce śmierci wraz z usługami pogrzebowymi lub pochodnymi.
Dodanie loga bądź oferty jest całkowicie bezpłatne!! Okres umieszczonej przez Państwa reklamy jest nieograniczony i w każdej dowolnej chwili moderowany. Głównym moim celem jest rozbudowanie serwisu o usługi i osoby, które wiążą swoją pracę z usługami pogrzebowymi lub innymi. Od września 2010 roku moją stronę odwiedziło ponad 6 tysięcy osób, które oprócz usług Tanatopraksyjnych, którymi się zajmuję poszukują także różnych kontrahentów z innych branż (produkcja trumien, usługi kamieniarskie, zakłady pogrzebowe, kremacje, profesjonalne sprzątanie „miejsc śmierci” itp.) Jeżeli są Państwo zainteresowani umieszczeniem reklamy widocznej na stronie http://tanatopraktor.npx.pl to serdecznie zapraszam do kontaktu! W celu dodania spotu reklamowego wystarczy nadesłać drogą mailową logo firmy z krótkim opisem działalności lub zajmowanej branży. Serdecznie dziękuję za zainteresowanie moją ofertą. W celu jakichkolwiek pytań oraz zastrzeżeń pozostaję do dyspozycji.
  Dodane przez Administrator dnia styczeń 21 2011 16:43:27 Czytaj więcej ˇ 0 Komentarzy ˇ 967 Czytań Drukuj 
Strona 1 z 3 1 2 3 >
Zegar
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Ja1977
01/09/2012 17:52
Bardzo dobre artykuły.

mlodywilk
30/11/2010 21:47
Wspaniałe artykuły o tanatopraksji i postępowaniu ze zmarłymi! Naprawdę super! Tanatopraktor to kawał dobrej roboty! Dlaczego tak mało osób jest zarejestrowanych? Dyskutujmy na forum, niech portal oży

mlodywilk
18/10/2010 21:59
Widzę, że portal tanatopraktor się rozrasta, coraz więcej ciekawych artykułów i informacji z dziedziny tanatopraksji, podane w przystępnej formie. Rejestrujcie się!

mlodywilk
15/08/2010 19:26
Super strona! W końcu ciekawie zapowiadający się portal dla tanatopraktorów! Gratuluję pomysłu! smiley

Ankieta
JAK WYOBRAŻASZ SOBIE TWÓJ POGRZEB?

W kameralnej atmosferze...smutno i świecko

W otoczeniu rodziny i znajomych...świecko ale nie smutno

Nie myślę jeszcze o tym

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
185446 Unikalnych wizyt
Tanatopraktyk
Sławomir Koper
44-100 Gliwice
Tel. 518 700 084
tanatopraktyk@o2.pl

Powered by: PHP-Fusion v6.01.6 | Theme DX-Dark by: Daemon-X

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie